سامانه جامع نظام مهندسی ساختمان

با هدف افزایش سرعت، دقت و شفافیت و حذف بروکراسی اداری، رانت، فساد و مسائل مرتبط با آن، طراحی سامانه نظام جامع الکترونیک جهت مکانیزه نمودن کلیه خدمات مهندسی و سایر فرآیندهای کلیدی از قبیل آموزش، تفاهم‌نامه‌ها، تفکیک، خدمات رفاهی و… از سال 1399 آغاز و در اردیبهشت‌ماه سال 1400 در سازمان نظام مهندسی استان آذربایجان غربی خدمات مهندسی و دفاتر نمایندگی شهرستان‌ها پیاده‌سازی گردید. به‌وسیله این سامانه خدمات فنی و مهندسی در هر لحظه توسط اعضا و مالکان قابل رصد و پیگیری می‌باشد و از این حیث نقطه عطفی در خدمات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان بوده و در سطح کشور کاری بی نظیر و ماندگار می‌باشد.

با استقرار این سامانه، اعضاء، مالکان و سازندگان صفر تا صد خدمات اعم از صدور دستور تهیه نقشه ، ثبت و کنترل نقشه و تایید طراحی، معرفی ناظران، مجریان و آزمایشگاه‌های مربوط، تعویض نقشه، مجریان، طراحان، ناظران و تمامی کنترل‌های مربوط به آنها را در هر مرحله به‌صورت الکترونیکی و بدون مراجعه حضوری انجام می‌دهند.

همچنین این سامانه قابلیت ارتباط با سایر سامانه‌های موجود در شهرداری‌ها، ادارات کل راه و شهرسازی و … را دارا می‌باشد و در حال حاضر ارسال دستور تهیه نقشه از شهرداری و گزارشات خلافی به شهرداری به‌صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد.

سامانه جامع نظام مهندسی ساختمان در یک نگاه

ثبت پرونده
کارتابل
پرونده هایی که به دفتر ارجاع داده شده و به اتمام رسیده است
درخواستهایی که جهت بررسی و کارشناسی به دفتر ارجاع شده شده است
پرونده های در جریان دفتر
پرونده های جدید ارجاع داده شده به دفتر
پنل دفتر طراحی
پرونده
مشاهده روند در جریان پرونده
مشاهده تمامی اطلاعات، جزئیات و مدارک پرونده
پنل مدیریت
دسترسی سریع به تمامی پرونده های در جریان
دسترسی سریع به کارتابل برای بررسی پروژه های ارجاع شده
دسترسی سریع به اطلاعات و نقشه پرونده مورد نظر
صفحه اصلی
دسترسی سریع به خدمت مورد نظر قبل از ورود به سامانه
ویدیوهای آموزشی استفاده از سامانه جامع الکترونیکی خدمات مهندسی
پشتیبانی 24 ساعته در صورت بروز مشکل در ورود یا استفاده از سامانه